O nas

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny MOZAIKA to placówka terapeutyczna, w której dbamy o rozwój poznawczy, motoryczny oraz emocjonalno-społeczny naszych przedszkolaków. Placówka ma pod swoją opieką dzieci m.in. z niepełnosprawnością intelektualną, Zespołem Downa, Autyzmem, niepełnosprawnością sprzężoną.

Kładziemy nacisk na intensywną pracę terapeutyczną. Naszym celem jest zwiększenie szans dzieci na samodzielność, optymalne funkcjonowanie w społeczeństwie jak i przygotowanie do dalszej edukacji.

Dlaczego my?

Mozaika to wyjątkowe, kameralne miejsce, stworzone dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Liczy 12 dzieci, dlatego do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie w kwestii doboru programu terapeutycznego. W naszej placówce panuje przyjazna i rodzinna atmosfera.

Godziny pracy placówki: 7:00-15:00 z możliwością elastycznego dopasowania pracy placówki do potrzeb dziecka i rodziców.

Nasz zespół

Nasi terapeuci to dobrze wykwalifikowana kadra, która pracuje z pasją i zaangażowaniem. Osoby pracujące w naszym zespole łączy wykształcenie, zaangażowanie do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Natalia Domachowska

Dyrektor placówki, oligofrenopedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, terapeuta. Ukończyła liczne szkolenia między innymi z terapii behawioralnej, pracy z dziećmi z autyzmem, na kierownika i wychowawcę wypoczynku dzieci i młodzieży, opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym, kurs pedagogiczny.
 Zawsze stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rodziców i potrzebom dzieci. W pracy z dziećmi stawia na systematyczność i efektywność. Praca z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi daje jej ogromną satysfakcję.
 W czasie wolnym uwielbia spacery i wycieczki rowerowe z rodziną i znajomymi.
Anna Gutowska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Swoją wiedzę poszerza przez uczestnictwo w kursach i szkoleniach.
 Ania jest osobą o dużych pokładach empatii i miłości do dzieci. Każde dziecko traktuje indywidualnie uwzględniając jego potrzeby i możliwości. W swojej pracy kieruje się sercem.
Iwona Wierucka

Nauczyciel mianowany , oligofrenopedagog z długoletnim stażem. Ponadto ukończyła studia o specjalności pedagogika wieku dziecięcego. Bardzo lubi pracę z dziećmi, w której stawia na tradycję , patriotyzm , kulturę oraz wartości rodzinne. Nadal chętnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach, między innymi: kurs Klanzy, Sali Doświadczeń Świata, Funkcjonowanie Dziecka z Autyzmem w Placówce Oświatowej.

Czas wolny spędza z rodziną. Lubi spacery, dobry kabaret i ciekawą książkę
Alana Alipowa

Pani Alana jest instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności dogoterapia. Systematycznie poszerza swoją wiedzę , jest studentką II roku pedagogiki resocjalizacyjnej. Ukończyła kursy i szkolenia pozwalające rozszerzyć wachlarz umiejętności w pracy z dziećmi, między innymi: opiekunka dziecięca oraz kurs : wczesne objawy spektrum autyzmu. W pracy wykazuje się dobrą organizacją oraz sumiennością. Ponadto cechuje ją entuzjazm i zaangażowanie w powierzone zadania. Prywatnie mama trójki dzieci, uwielbia aktywnie spędzać czas.
Dominika Kucharska

Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Praca z dziećmi przynosi jej wiele satysfakcji, uczy cierpliwości, a przede wszystkim pozwala czerpać radość z najmniejszych rzeczy. Jest osobą życzliwą, opiekuńczą i pracowitą. Ponadto cechuje ją konsekwencja w działaniu oraz odpowiedzialność w wykonywanej pracy, w której zawsze daje z siebie wszystko. Nadal chętnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w szkoleniach i kursach dokształcających. Prywatnie mama dwóch synów, wolny najchętniej spędza z rodziną.

Punkt Przedszkolny Mozaika
ul. Kalinkowa 58